שיטת בוּטֵייקוֹ לטיפול באף

נשימה בריאה® שיטת בוּטֵייקוֹ –
לפתרון בעיות אף סתום, נוזל, ניתוח אף והתעטשויות

נשימה היא אומנם פעולה בסיסית, אך עבור רבים מדובר במשימה הכרוכה בקשיים ובמאמץ. למשל אנשים הסובלים מאף סתום, מאף נוזל, מתופעות הנגרמות לאחר ניתוחי אף וגם למי שסובלים מהתעטשויות תכופות.

נשימה בריאה® שיטת בוּטֵייקוֹ לטיפול באף סתום
שיטת בוּטֵייקוֹ שנודעת בעולם לטיפול טבעי באסטמה, נמצאה יעילה ביותר לסובלים מאף סתום. אף סתום, מקורו בפעולת מגננה של הגוף כנגד נשימה שאינה אופטימלית. שיטת בוּטֵייקוֹ משנה את זה וכך מביאה לפתיחת האף הסתום. השיטה מיועדת לאנשים שאינם מעוניינים לעבור ניתוח, או לאנשים אשר כבר עברו ניתוח (או יותר) אפם חזר ונסתם – והם אינם מעוניינים בניתוח נוסף.
להמשך קריאה על אף סתום ופוליפים >>

שיטת בוּטֵייקוֹ לטיפול בהתעטשויות      אימאג' - דני - התעטשויות
התעטשויות הן הפרעה בריאותית מטרידה.
בהתעטשות מגורים תאים הנקראים 'תאי מאסט' שמפרישים היסטמין. ההיסטמין מגרה את רירית האף וגורם לשתי תוצאות:
– להתעטשויות נוספות – וכך נוצרת שרשרת של התעטשויות.
– לייצור ליחה מרובה שיוצאת דרך כל פתח אפשרי: אף, עיניים, אולי גם לגרון.
באף יש רקמות עדינות מאוד שמסוגלות לצבור דם רב בנימיהן. זה למעשה המצב של 'אף סתום' אבל כשמקנחים – לא יוצא כלום והאף גם לא נפתח. במהלך הלילה, בשכיבה, כוח הכובד משפיע על היקוות דם במקומות שונים בגוף, כולל באף. בזמן ההתעוררות, בשל שינוי התנוחה ושינוי השפעת כוח הכובד, משתנה זרימת הדם בכלי הדם בכל הגוף – וגם באף. שינויים אלו מגרים את הרקמות העדינות האלו באף וכך נוצרת ההתעטשות הראשונה – הבאות אחריה כבר מובנות.

על פי פרופסור בוּטֵייקוֹ ההתעטשויות המרובות בהשכמה נגרמות  מהשינוי הנשימתי בשינה בלילה. באמצעות שיטת בוּטֵייקוֹ משפרים באופן הדרגתי וטבעי את דפוסי הנשימה במהלך היום ובהמשך גם בלילה. לאחר מספר שיעורים ותרגול בבית, ניתן לעצור את ההתעטשויות המרובות ולחזור לשגרת חייכם הרגילה. להמשך קריאה על התעטשויות בסדרות >>

שיטת בוּטֵייקוֹ לאף נוזל, לאנשים לאחר ניתוח אף ועוד
שיטת בוּטֵייקוֹ מסייעת למגוון רחב של בעיות בריאותיות. גם אף נוזל ושיקום מניתוח אף נחשבים למצבים הדורשים רכישת מיומנות לשיפור דפוסי הנשימה. באמצעות התרגילים המעשיים הנלמדים בסדנאות נשימה בריאה® תוכל גם אוכלוסייה זו לשפר את איכות נשימתם – ומכאן את איכות חייהם.

 פתק - לשיפור נשימה ואיכות חיים

 

=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=