שיטת בוּטֵייקוֹ לטיפול באסטמה

נשימה בריאה® שיטת בוּטֵייקוֹ לטיפול באסטמה

הסובלים מאסטמה מכירים את התחושה של "חיים בין התקף להתקף". אסטמה עשוייה להתבטא במגוון קשיים: נשימה כבדה, קוצר נשימה, שיעול כרוני, "צפצופים" וקשיי נשימה נוספים למינהם. אסטמה משנה את חייהם של הסובלים ממנה.

לעיתים האסטמה  מתפתחת לכדי סכנת חיים. יש קשיים שונים לקראת התקף, בזמן התקף, ולעיתים גם אחרי התקף, כגון: צורך עז באוויר, ליחה מרובה, שיעול מתמשך, קושי בדיבור, נשימה מהירה ועוד. הסובלים מאסתמה חיים בחיפוש מתמיד לפתרון ודרכים חדשות להימנע ולהתמודד מההתקף הבא.

על אסטמה ותרופות

כיום קיימות תרופות שמקילות את הסבל מאסטמה. אך שימוש תכוף וחוזר בתרופה עשוי להפחית את יעילותה, חלק מן התרופות מחריפות את התופעות המעיקות. מוכרת עליית תכיפות השימוש והמינון במשאפים, עד שאינם עוזרים, מה שמחייב צריכת תרופות חזקות יותר, כולל תרופות קורטיקוסטרואידיות.

מחקרים גילו כי לאורך זמן השפעת התרופות הללו מצטברת ומסכנת חיים, וב-2005 הוסיף מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, לתרופה Salmeterol  (תרופה משולבת סטרואיד, מרחיבת סמפונות לטווח ארוך) אזהרה חמורה ביותר על התווית.

במרץ 2006, נוספה גם אזהרת "קופסה שחורה" לתרופות המכילות סלמטרול – אדוויר, סרבנט ופורדיל  – בנוסח: "עשוי להגדיל את הסיכוי למוות מאסטמה".

האסטמה על פי בוּטֵייקוֹ

שיטת בוּטֵייקוֹ מסייעת לחולי אסטמה מכל רחבי העולם בשינוי ובשיפור שגרת חייהם, ורואה באסטמה מנגנון הישרדות של הגוף. השיטה מהווה כלי מניעתי לחולי אסטמה ברמות חומרה שונות ונותנת להם מענה טבעי ואיכותי לשיפור בריאותם. לפי פרופסור בוּטֵייקוֹ, הגורם לאסטמה הוא דפוס נשימה שהשתבש. אצל אנשים עם נטייה גנטית לאסטמה, תגובות ההישרדות לשיבוש הנשימתי הן טווח התגובות המוגדרות כ'אסטמה'.

כיצד מסייעת שיטת בוּטֵייקוֹ לחולי אסטמה?

על פי שיטת בוּטֵייקוֹ, כדאי ומומלץ לבלום את התלות המוגברת של האסתמטים לתרופות, ולכך השיטה נותנת מענה ישיר וטבעי. שיטת בוּטֵייקוֹ מעניקה לחולי אסטמה כלים יעילים ואיכותיים לשינוי דפוס הנשימה שלהם ומאפשרת להם ליהנות מאיכות חיים מרבית במינימום תרופות. על ידי תרגול נשימה בריאה® בשיטת בוּטֵייקוֹ, רוכשים האסתמטים כלים לשיפור הנשימה וחווים מאותו השלב ואילך איכות חיים אחרת: חדשה, רעננה ובריאה.

לצפייה בתכנית Buteyko BBC Inside Out >>

 

=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=